دانشگاه فنی و حرفه‌ای

شنبه 28 فروردین 1400 - 21:02

کسب رتبه های برتر دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان در مسابقه ملی سایکو ماسک

سه‌شنبه 5 اسفند 1399 - 13:40
1

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان، در این ‌مسابقه ملی خانم سرکار خانم الهام حیدری حیدرآبادی دانشجوی رشته ارتباط تصویری دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان موفق به کسب مقام اول در بخش عکاسی ، سرکار خانم فاطمه ارشادی پور دانشجوی رشته ارتباط تصویری دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان رتبه دوم بخش پوستر این مسابقات و سرکار خانم سیده الهه موسوی دانشجوی رشته گرافیک دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان رتبه سوم بخش طراحی را کسب کردند.

دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با مشارکت مراکز مشاوره، بهداشت و کانون های دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه سمنان و دانشگاه صنعتی شریف در راستای مدیریت بحران کووید-۱۹ و ضرورت اجرای برنامه هایی با هدف افزایش همبستگی، همدلی، امید و نشاط در جامعه دانشجویی و نیز به مناسبت ” پویش دانشجویی سلامت روان برای همه و پویش من ماسک می زنم “ مسابقه ملی با عنوان سایکو ماسک ویژه دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سطح کشور برگزار را برگزار کرد.

مسئولیت اجتماعی، خود شفقتی و دگر شفقتی، کرونا و خانواده کرونا، کرونا و اختلالات روانی، کرونا و آموزش مجازی، کرونا و شادکامی، پسا کرونا، سواد سلامت روان، تاب‌آوری از جمله محورهای بخش سلامت روان و خودمراقبتی و دگر مراقبتی، قطع زنجیره انتقال، کرونا، تغذیه و طب سنتی، مدافعان سلامت، کرونا و محیط زیست، کرونا و زندگی دانشجویی، شهروندان و بیماری مسری، شستشو، ضدعفونی؛ ایمنی یا سلامت، کرونا، تحرک فیزیکی و ماندن در خانه محورهای بخش سلامت جسم این مسابقه بود.

شایان ذکر است در مجموع 756 اثر در هفت محور ( کاریکاتور. موشن گرافی،پوستر،پادکست،عکاسی،کلیپ و طراحی)به دبیرخانه این دوره از مسابقات ارسال شد که در نهایت ۱۶ اثر از هر محور به مرحله نهائی داوری راه پیدا کرد و هدف از برگزاری این دوره از مسابقات ترویج تدریجی سواد سلامت روان در پاندمی کووید ۱۹ بود که خوشبخانه با استقبال ومشارکت بی نظیر دانشجویان همراه بود.

الهام حیدری حیدرآبادی دانشجوی دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان و رتبه اول بخش عکاسی مسابقات ملی سایکوماسک در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان گفت:

از چه طریقی در مسیر موفقیت قرار گرفته اید؟

از آنجایی که فهیدم فقط این خودمم که میتونم خودمو به آرزوهام برسونم نه افراد دیگه

تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه ای را چگونه ارزیابی می کنید؟

من وقتی وارد دانشگاه فنی حرفه ای شدم فقط یه هدف داشتم همون هدفمو دنبال کردم توانسم به اون هدف تو زندگیم برسم

دانشجو در جامعه از چه جایگاهی برخوردار است؟

داریم دانشجویانی را که بسیار فعال ظاهر شدند و با جلب اعتماد کشور و نشان دادن همت والایشان توانسته اند گوشه ای از چرخ فعالیت های جامعه را در دست بگیرند. در واقع بهتر است من از جایگاه واقعی دانشجو که باید باشد و نیست بگویم آنجا که او با نشان دادن همت والایش خود را به همگان اثبات می کند و این جامعه، جامعه ایست که در نهایت اجازه می دهد چنین فردی در جایگاه واقعی اش قرار بگیرد.

افتخاراتی که تاکنون در رشته و زندگیتان به آن رسیده اید را ذکر نمایید؟

کسب رتبه اول عکاسی در مسابقه ملی سایکو ماسک.

کسب رتبه سوم کشوری رشته عکاسی در دومین جشنواره رویش.

راه یابی در مرحله نیمه نهایی بیست و هفتمین جشنواره فرهنگی هنری در رشته عکاس.

برگزاری دو نمایشگاه عکاسی در گالری (هومهر)کرمان و گالری (کلهر) رشت

کسب رتبه برتر پژوهشگر سال ۱۳۹۸در دانشگاه فنی حرفه ای سمنان

برگزاری نمایشگاه پوستر(رسمینه)در گالری هومهر کرمان

پیشنهادات خود را در هرچه فعال کردن و پررنگ کردن نقش دانشجو در جامعه بفرمایید؟

تا زمانیکه دانشجو انگیزه کافی در وی وجود نداشته باشد حتی بهترین امکانات موجود نیز معجزه ای نمی کند. دانشجوی با انگیزه و فعال حتی در کمترین و سختترین شرایط خود را و حقیقت همت خود را نشان می دهد و حتی جایی که احساس کند کمبود دیده، می تواند حق خود را بگیرد.

مشکلات چه میزان می توانند در عدم رسیدن به موفقیت ها نقش داشته باشند؟

نگاه به نقش مشکلات بعنوان یک مانع یا فرصت در فعالیت ها و روند زندگی هر کس به دیدگاه او مربوط می شود ...هستند کسانیکه به مشکلات می بازند و نمی دانند که انسان آفریده شده تا با غلبه بر مشکلاتش، انسان بودن و جایگاه همت والای خود را به آفرینش اثبات کند

اهدافی که برای آینده تان دارید چیست ؟

ادامه تحصیل و رسیدن به سطح و جایگاه علمی که بتوانم با قرار دادن علمم در اختیار سایرین زکات آن را پرداخت کنم حال در هر جایگاهی که خدا بخواهد و همچنین احداث خیریه جهت کمک به افراد نیازمند

راه رسیدن به موفقیت از دیدگاه یک دانشجوی موفق چیست ؟

داشتن هدف، توکل به خدا و امیدوار بودن به رحمت الهی

اگر توضیحاتی مدنظر شماست که به آن اشاره نکردیم بفرمایید؟

فقط یک توصیه حاصل از تجربه: لازم است دانشجویان به ویژه ورودی های عزیز بهترین استفاده را از زمان بسیار خود ببرند.

سخن پایانی

اگر کسی هدفی داره بره سمتش هیچ وقت از خواسته هاش دست نکشه زندگی اونقدری کوتاست که نباید از خواسته هامون دست بکشیم پس بریم سمتش و از چیزی نترسیم و تا آخرش هدفمون را دنبال کنیم

عکاسی فقط تنظیم فاصله و کشف زاویه و فشردن شاتر نیست، عکاسی خلاقیت یک عکاس است در ثبت زیباترین احساس ها در یک قاب کوچک و معمولی!

فاطمه ارشادی پور دانشجوی دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان و رتبه دوم بخش پوستر مسابقات ملی سایکوماسک در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان گفت:

از چه طریقی در مسیر موفقیت قرار گرفته اید؟

اول از همه حمایت های پدر و مادرم و بعد از آن از شناخت خودم ، علایقم وکارهایی‌که وقتی انجام می دهم احساس می‌کنم الان صد درصد خودم هستم و در دوران قبل از هنرستان یعنی راهنمایی توسط کتاب هایی که می خواندم و برداشت هایی که توی دفترهایم یادداشت می کردم به شناخت بهتر خودم دست پیدا کردم و متوجه شدم که قطعا باید وارد هنرستان بشم و در اون دوران هم تلاش و شوق به یادگیری داشتم و در دوران دانشگاه هم که با پشتکارم و زحمات اساتید بزرگوارم جلو و جلوتر رفتم . به نظرم برای پیدا کردن مسیر موفقیت ، هر کسی باید به شناخت علایق و استعداد خوش برسد و انتخاب درست کند. این گونه است که قطعا در راهش قرار می گیرد و موفق می شود و حرفه اصلی خودش را آغاز می کند.

تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه ای را چگونه ارزیابی می کنید؟

دانشگاه فنی و حرفه ای همانطور که از عنوان دانشگاه هم پیداست کسانی که از هنرستان وارد دانشگاه می شوند را باعث رشدشان می شود و آنها را با حرفه تخصصی خود آشنا می کند به صورت عملی یعنی هدف دانشگاه فنی و حرفه ای خروجی دانشجویانی است که صرفا دارای مدرک تحصیلی نیستند بلکه به صورت حرفه ای بعد از تحصیل بتوانند وارد بازار کار شوند و همانطور هم است به دلیل اینکه تمرکز و تاکید اساتید این دانشگاه روی فن و حرفه و تخصص هر رشته است. نه صرفا علم تئوری آن . از نظر من دانشجویانی که از دانشگاه های فنی و حرفه ای فارغ التحصیل می شوند آمادگی خیلی بیشتری نسبت به سایر دانشجویان برای بازار کار دارند که خود این هدف بزرگی است و تجربه درس خواندن من در این دانشگاه بسیار عالی بوده است و به من تجربه های فراوانی آموخته است.

اگر بخواهیم دو مورد از تفاوت های دانشگاه فنی و حرفه ای را با دیگر دانشگاهها نام ببرید چه می گویید؟

همانطور که در سوال قبل هم به آن اشاره کردم هدف دانشگاه فنی و حرفه ای و تاکید و سیاست های این دانشگاه تربیت و تعلیم دانشجویانی بوده است که بعد از گرفتن مدرک تحصیلی و یا حتی در حین تحصیل بتوانند در زمینه تخصص خودشان وارد بازار کار شوند و تجربه های کاری را در سن خیلی کم تجربه کنند این یک مورد مورد بعدی که می توانم به آن اشاره کنم محیط دانشگاه است که فضایی برای یادگیری و محیطی گرم و صمیمی است که به راحتی می توانید در این دانشگاه با اساتید دانشجویان و کارکنان ارتباط خوبی برقرار کنید و در کنار هم از محفل آموختن سراسر لذت را ببرید.

دانشجو در جامعه از چه جایگاهی برخوردار است؟

قشر دانشجو در جامعه قشری است که پویایی بیشتری نسبت به سایر افراد جامعه دارد و نیز تشنگی و عطش یادگیری در دوران دانشجویی بسیار نمایان است و این دوره بهترین دوره برای کسب کردن تجربه و یادگیری است و این دانشجویان هستند که حضورشان بسیار قابل احترام و در آینده کشورمان نقش دارد و می شود از دانشجویان درسهایی نظیر:تلاش و کوشش ، امید ، شور و نشاط ، انگیزه و زندگی و پویایی را گرفت .

افتخاراتی که تاکنون در رشته و زندگیتان به آن رسیده اید را ذکر نمایید؟

نمایشگاه ها :

- شرکت در نمایشگاه گروهی عکس در نگارخانه امیرشاهی در سبزوار در بهمن 1395

- شرکت در نمایشگاه گروهی نقش خیال در فروردین 1397

- شرکت در نمایشگاه گروهی عین مثل عشق،عشق مثل عاشورا در آبان 1398

- شرکت در نمایشگاه گروهی پوستر به مناسبت هفته گرافیک در دانشکده فنی وحرفه ا ی دختران سمنان

در سال 1398

افتخارات :

- عکاس جشنواره فرهنگی هنری کیچه درسبزوار سال 1395

- طراحی چندین پوستر برای تئاتر در سبزوار در سال 1395 و 1396

- دانشجوی برتر دوره کاردانی 1395

- دانشجو برتر دوره کارشناسی 1397

- راه یافتن به مرحله کشوری جشنواره فرهنگی هنری قران و عترت برای طراحی پوستر در سال 1398

- پژوهشگر برتر سمنان در سال 1398

-معرفی هنرمند و آثار پوستر در سایت رس می پوستر ایران 1399

- مقاله دریافت گواهینامه بین المللی کنفرانس مدیریت، علوم انسانی و رفتاری در ایران و جهان اسلام ،

بررسی هفت نگاره مکتب تبریز از داستان ضحاک ماردوش با نگاه نمادشناسانه 1399

- کسب مقام دوم طراحی پوستر در مسابقه ملی سایکو ماسک 1399

- کسب مقام سوم عکاسی کرونا در مسابقه حال و احوال سبزوار 1399

- برگزیده فراخوان تصویرسازی یلدا، آیین ایرانی دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان 1399

- برگزیده فراخوان عکاسی یلدا دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان 1399

- پژوهش ) پایان نامه (بررسی سورئالیسم در تصویرسازی ایرانی)به همراه آثار هنرمندان (

- مقاله بررسی تخیل در تصویرسازی ایرانی با نگاهی به آثار نجوا عرفانی

- پژوهش )پایان نامه( بررسی نقش تصویرسازی سورئال در ایجاد پوستر های فرهنگی

نقش فعالیت های جانبی و فعالیت های دانشجویی چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشته است؟

قطعا خیلی تاثیر مثبتی داشته است. باعث حضور در محافل هنری و فرهنگی بوده است که برای یک هنرمند یا یک هنرجو هیچ چیز بهتر از دیده شدن آثارش نیست به همین علت حضور من در فعالیت های دانشگاه و فراخوانها و همایشها و ... در دانشگاه قطعا خیلی به تجربیات من اضافه کرده و باعث شده است که آثارم مورد داوری و قضاوت قرار گیرند و من نقاط مثبت را تکرار کنم و نقاط ضعف را از بین ببرم و به طور کلی کتاب خواندن و مطالعه را خیلی پیشنهاد می دهم به همه دانشجویان و دیگر قشرهای جامعه چیزی که این روزها کم رنگ شده است مطالعه است که باید خودمان دست به کار شویم و هر روز حتی شده چند صفحه مطالعه کنیم و در رشته من که هنر است علاوه بر مطالعه کردن خوب دیدن هم بسیار مهم است و خواندن و دیدن جزو فعالیت های جانبی من بوده است که تاثیر به سزایی در آثارم و شروع راهم داشته است.

پیشنهادات خود را در هرچه فعال کردن و پررنگ کردن نقش دانشجو در جامعه بفرمایید؟

موضوع خیلی گسترده ای است که نیاز به صحبت کردن و جلسات متعددی است ولی اگر بخواهم به چند نکته اشاره کنم می توانم بگویم دانشجو را هدایت کنیم و مشوق او باشیم برای خوب زیستن برای خوب دیدن و خوب گوش دادن و خوب خواندن این یعنی اینکه تا جایی که امکان هست فعالیت های فرهنگی و هنری که با موضوعاتی که صرفا در راستای تخصص هر رشته باشد ، را زیاد کنیم و به دانشجویان امکان شرکت و حضور پررنگ در کارهایی که مورد علاقه اوست بدهیم منظورم از مورد علاقه موضوعات تخصصی هر رشته ای است که دانشجویان می توانند با ذوق و شوق سراغ یادگیری بیشتر و شرکت در این انجمنها و این محافل باشند. از حاشیه هایی که فقط وقت دانشجو را می گیرد بپرهیزیم و سعی کنیم انسانهایی را تربیت کنیم که دارای تفکر و صاحب اندیشه باشند و بتوانیم آینده و جامعه خوبی داشته باشیم.

مشکلات چه میزان می توانند در عدم رسیدن به موفقیتها نقش داشته باشند؟

اجازه بدهید سوالتان را برعکس کنم. مشکلات قطعا در رسیدن به موفقیتها نقش مثبتی دارند. زیرا هیچ انسانی بدون مشکلات و بدون شکست به هیچ موفقیتی دست نیافته است. بنابراین مشکلات در راه جزو اصلی راه موفقیت هستند و اگر نباشند که اصلا دلیلی برای به دست آوردن موفقیت و جنگیدن برای اهداف نیست. از نظر من خوشبختی و موفقیت یک شبه پیشکش هیچ انسانی نشده است جز با زمین خوردن و شکست خوردن و روبرو شدن با مشکلات ریز و درشت در این راه طولانی به موفقیت نخواهید رسید . این امری طبیعی است رویارویی با مشکلات اما مهم این است که فرق انسان موفق و ناموفق در این جا است که انسان موفق دوباره برمی خیزد و پر تلاش و با اراده بیشتر به راهش ادامه می دهد ولی انسان نا موفق شکست را بهانه ایستادن و توقف در راهش می کند. اگر عاشق کارت و حرفه اتان باشید پای تمام فراز و نشیبها سختیها و آسانیها بدیها و خوبیهایش می ایستید . پس همه چیز به درون خودتان بر می گردد این شما هستید که تعیین می کنید مصمم تر به راهتان ادامه دهید یا متوقف بمانید.

اهدافی که برای آینده تان دارید چیست ؟

به قول حضرت مولانا : آن جا روم ... آن جا روم .... بالا بدم .... بالا روم..... بازم رهان .... بازم رهان ... کاینجا به زنها آمدم . بی شک انسان بدون هدف مرده ایست متحرک که فقط روز را به شب می رساند و شب را به روز . اهداف من به یکی و دوتا ختم نمی شوند و مثل مپوست مار لایه لایه اند و اهداف من بنابر زمان و مدت معلوم برنامه ریزی می شوند به عنوان مثال اهدافی که در حال حاضر دارم در زمینه ی تحصیلی و کاری است که قطعا ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری است و تلاش برای رسیدن به روزی که یک هنرمند تصویرساز خوبی شوم . و لازم است که به این نکته اشاره کنم که اهداف من تمامی ندارند و تا آخرین لحظه ای که زندگی میکنم قطعا هدفی است که من برای به دست آوردن آن در تلاش باشم.

راه رسیدن به موفقیت از دیدگاه یک دانشجوی موفق چیست ؟

همانطور که اشاره کردم اهداف من بنابر زمان در حال تغییرند و وقتی به هدفم می رسم هدف بزرگتری را جایگزین می کنم. در این مرحله راه رسیدن به موفقیت را انتخاب های درست می دانم زیرا وقتی من که من در آتلیه یا اتاقم کار می کنم در جهان دیگری هستم و از تک تک ثانیه هایش لذت می برم . میخواهم بگویم اگر انتخابتان درست باشد مطمئن باشید که ناخودآگاه همان کارهایی که از روی علاقه انجام می دهید برای شما موفقیت به بار می آورند . بر خود لازم دانستم این را بگویم و اما پاسخ شما راه موفقیت از دیدگاه من اول انتخاب درست و تعمق و شناخت درست از خود است که اگر این اتفاق در شما رخ داده باشد دیگر هیچ چیز جلودار موفقیت یا ترمز راه شما نمی تواند باشد. این کلمه موفقیت کلمه زیباییست ولی باید بدانیم پشت این کلمه زحمات و تلاش های بسیاری است . برای من تا به اینجای راهم موفقیت در خواستن و پیدا کردن علاقه و استعداد و مطالعه کردن ، خوب دیدن ، خوب گوش دادن ، و خوب زیستن است به طور کلی جهان بینی که در این مسیر به دست آوردم و هنوز هم به آن اضافه می شود و اهدافم و پشتکارم آغاز راه موفقیت است.

اگر توضیحاتی مدنظر شماست که به آن اشاره نکردیم بفرمایید؟

من به نوبه ی خودم حالا که این فرصت به من داده شده است میخواهم از مهمترین درس زندگی من در این 21 سال بگویم . اگر میخواهید انسان بزرگی شوید این فقط تخصص و مهارت و هنر شما نیست که تعیین کننده باشد بلکه در جهان چیزی که به مراتب از تخصص و فن مهم تر است ، انسانیت و شرافت و جهان بینی و تعمقتان نسبت به جهان پیرامون است که این ها همراه با تخصص از شما انسان بزرگ می سازد که به انسانها خدمت کرده است. من قبل از اینکه تلاش کنم هنرمند خوبی باشم همیشه سعی بر این داشته ام که انسان خوبی باشم و در کنارش در کارم و راهم بهترین خودم را بگذارم و به عنوان آخرین نکته دلم می خواهد به همه انسان هایی که این مصاحبه را می خوانند بگویم که خودتان و راهتان را پیدا کنید و مطمئن باشید در این جهان هستی هرکسی منحصر به فرد است و همگی دارای استعداد و توانایی هایی هستیم که فقط باید آنها را پیدا کنیم و مهمترین نکته انسانیت را در هیچ مرحله ای از زندگی فراموش نکنیم از اولین مرحله تا بالاترین درجات سعی کنیم که انسان باشیم به کسی آسیبی نرسانیم و تا حد امکان کمک کنیم به اطرافیانمان و این گونه بود زاییده شدن انسان های بزرگ که بزرگ زیستند و بزرگ فکر کردند و بزرگ هم رفته اند.

سخن پایانی

ممنون و تشکر از شما که این فرصت را در اختیارم گذاشتید و سخن پایانی

به قول حافظ شیرازی :

دست از طلب ندارم تا کام من برآید

یا جان رسد به جانان یا جان ز تن برآید

سیده الهه موسوی دانشجوی دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان و رتبه سوم بخش طراحی مسابقات ملی سایکوماسک در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان گفت:

از چه طریقی در مسیر موفقیت قرار گرفتید؟

از علاقه به هنر و نقاشی

تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه ای را چگونه ارزیابی می کنید؟

از نظرات و آموزش هایی که اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای استفاده نموده ام و باعث پیشرفت در کارم شده است .

اگر بخواهیم دو مورد از تفاوت های دانش آموختگان فنی و حرفه ای و دیگر دانشگاهها را نام ببرید چه می گویید؟

در دانشگاه های فنی و حرفه ای به صورت عملی کار می کنند در سایر دانشگاهها بیشتر تئوری است

در دانشگاه های فنی حرفه ای دانشجو آماده برای بازار کار است و میتوانند کارآفرین باشند

دانشجو در جامعه از چه چه جایگاهی برخوردار است؟

دانشجو آینده ساز یک جامعه است و پلی برای پیشرفت کشورست

نقش فعالیت های جانبی و فعالیت های دانشجویی شما چه میزان در موفقیت شما نقش داشته است؟

تاثیر زیادی دارد باعث می شود که ذهن همیشه فعال و آماده باشد و ایده های متفاوت را پرورش داد و همچنین باعث اشتیاق برای بهتر شدن

اهدافی که برای آیندتان دارید چیست

یکی از بهترین هنرمندان در زمینه گرافیک و هنر و تاسیس شرکت تبلیغاتی

مشکلات تا چه میزان می توانند در عدم رسیدن به موفقیتها، نقش داشته باشند؟

هر فردی که هدفی داشته باشد باید برای رسیدن به هدفش همه موانع سر راه را کنار میزند و راه را هموار کند.

پیشنهادات خود را در هرچه فعال و پررنگ تر کردن نقش دانشجو در جامعه بفرمائید؟

اهمیت دادن به دانشجو و فراهم کردن نیازها و هموار کردن راه پیشرفت دانشجو

شاه راه رسیدن به موفقیت از دیدگاه یک دانشجوی موفق چیست؟

تلاش کوشش و پشت کار برای رسیدن به اهداف و امید داشتن

سخن پایانی؟

آرزوی موفقیت برای همه جوانان و آینده سازان کشور

شایان ذکر است دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان به‌ عنوان تنها دانشگاه دولتی مهارتی در استان با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص، کارآفرین در حال حاضر با داشتن بیش از 4 هزار دانشجو و 4 دانشکده در شهرستان‌های سمنان، شاهرود و امیرآباد دامغان، مشغول به فعالیت است.

کد خبر: 858838
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.