دانشگاه فنی و حرفه‌ای

شنبه 28 فروردین 1400 - 21:22

انعقاد تفاهم نامه آموزشی میان شورای ملی مبلمان و دکوراسیون داخلی ایران و دانشکده فنی و حرفه ای انقلاب اسلامی

شنبه 9 اسفند 1399 - 14:04
انعقاد تفاهم نامه آموزشی میان شورای ملی مبلمان و دکوراسیون داخلی ایران و دانشکده فنی و حرفه ای انقلاب اسلامی

شورای ملی مبلمان و دکوراسیون داخلی ایران با هدف ایجاد تعامل و ارتباط دوسویه صنعت و دانشگاه تفاهم نامه همکاری با دانشکده فنی و حرفه ای انقلاب اسلامی منعقد کرد.

به گزارش روابط عمومی، تفاهم نامه همکاری در حوزه های آموزشی و پژوهشی مابین شورای ملی مبلمان و دکوراسیون داخلی ایران و دانشکده فنی انقلاب اسلامی با هدف اجرای برنامه های آموزشی و دانش افزایی و کیفی سازی آموزش های مهارتی و تربیت هدفمند دانشجویان رشته صنایع چوب و مبلمان برای ورود به صنعت، روز 5 شنبه هفتم اسفند ماه 1399مصادف با میلاد باسعات حضرت علی (ع) با حضور دکتر علیخانی معاون محترم استان ها و تشکل های اتاق بازرگانی ایران و همچنین دبیرکل شورای ملی مبلمان و دکوراسیون داخلی ایران، دکتر محسنی عضو کمیته علمی شورای ملی مبلمان و رئیس جامعه معماران داخلی ایران، دکتر ربیعی دبیر کمیته علمی شورای ملی مبلمان و عضو هیات مدیره انجمن مبل و دکوراسیون ایران در دفتر ریاست محترم دانشکده فنی انقلاب اسلامی منعقد گردید.

در ابتدا مهندس عبدی ضمن بیان تاریخچه مختصری از شکل گیری دانشگاه فنی و حرفه ای، به معرفی فضاهای کالبدی و بخش هایی از امکانات و رشته های آموزشی دانشکده فنی و حرفه ای انقلاب اسلامی پرداخت. ایشان دانشگاه فنی و حرفه ای را به عنوان یک دانشگاه ماموریت گرا معرفی نموده و رسالت اصلی دانشگاه را تربیت تکنسین ماهر و نیروهای کارآمد و آشنا به فناوری های جدید به صورت آکادمیک در جهت پاسخگویی به نیازهای تولید و اقتصادی کشور برشمردند.

مهندس عبدی به معرفی رشته صنایع چوب و مبلمان در مراکز تابعه دانشگاه فنی و حرفه ای پرداخته و به ضرورت تعامل صنعت و دانشگاه برای توسعه اموزش های مهارتی و کیفی سازی امر آموزش متناسب با نیازهای واقعی صنعت اشاره نموده و این ظرفیت ایجاد شده برای بهره مندی طرفین را مغتم دانستند و در ادامه به تشریح همکاری موفق صنعت آسانسور با دانشکده فنی انقلاب اسلامی پرداختند.

در ادامه دکتر علیخانی همکاری صنعت و دانشگاه را بسیار تاثیرگذار و سازنده توصیف کردند و افزودند: این تعاملات و همکاری می تواند نتایج ارزشمندی را موجب شود. ایشان با اشاره به اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه در هر کشوری می تواند تأثیری تعیین کننده در رشد اقتصادی آنجا داشته باشد، خاطر نشان کردند: در راستای این تعامل، وظایف عمده دانشگاه را آموزش و ارتقای دانش دانشجویان و آماده کردن آنان برای حضور در بازار کار، شناخت و برطرف کردن نیازهای تحقیقاتی بخش صنعت و به روز نگهداشتن آن و در بخش صنعت، نتایجی را که به کمک تحقیقات از حوزه فناوری به دست آمده در عملیات تولید محصول خود دخالت دهد و فراهم آوردن بازار کار و اشتغالزایی مفید برای جوانان و افرادی که آموزشهای مرتبط را در دانشگاهها گذرانده اند.

بازدید از کارگاه تخصصی صنایع چوب و مبلمان و همچنین کارگاه در حال تجهیز آسانسور از دیگر برنامه های جانبی انعقاد تفاهم نامه همکاری بود.

روابط عمومی دانشکده فنی انقلاب اسلامی

کد خبر: 858856
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.