دانشگاه فنی و حرفه‌ای

شنبه 28 فروردین 1400 - 21:43

دکتر قبادیان:

دانشگاه فنی وحرفه ای بازوی توانمند علمی، فنی و مهارتی تربیت نیروی کار برای وزارت صمت

سه‌شنبه 12 اسفند 1399 - 11:05
1

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای در میان دانشگاه های متنوع کشور نزدیک ترین آن ها به صنعت، معدن و تجارت و تربیت نیروی کار، فنی و مهارتی است که می تواند بازوی توانمند علمی، فنی و مهارتی برای تربیت نیروی کار برای وزارت صمت باشد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت: دانشگاه فنی وحرفه ای می تواند بازوی توانمند علمی، فنی و مهارتی برای تربیت نیروی کار برای وزارت صمت باشد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی، دکتر برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت معدن و تجارت امروز دوشنبه در مراسم امضای تفاهم نامه میان این وزارتخانه و دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: در این جلسه شاهد مشارکت و همکاری هر چه بیشتر دو مجموعه علمی و اجرایی کشور هستیم. ضمن تشکر از دکتر صالحی امضای این تفاهم نامه را به نوعی باید رفتن به سمت اجرا دانست.
وی افزود: وزارت صنعت با وزارت علوم سه تفاهم نامه در حوزه های آموزشی و پژوهشی به امضا رسانده است. یکی از این تفاهم نامه ها در باره گذراندن فرصت مطالعاتی و پسادکتری صنعتی اساتید در صنعت است. یکی دیگر در ارتباط با رساله های دانشجویی بوده که پایان نامه ها با مشخصه حل مساله، ماموریت گرایی و هدفمند در محیط کار انجام شود و سومین تفاهم نامه نیز در باره حضور دانشجویان فنی وحرفه ای در محیط واقعی کار است.
قبادیان افزود: در میان دانشگاه های متنوع کشور نزدیک ترین آن ها به صنعت، معدن و تجارت و تربیت نیروی کار، فنی و مهارتی دانشگاه فنی و حرفه ای است. یکی از ویژگی های خوب این دانشگاه گستردگی در سراسر کشور است و این در حالی است که صنعت، معدن و تجارت نیز در گستره ایران حضور دارد. از این رو این دانشگاه می تواند بازوی توانمند علمی، فنی و مهارتی برای تربیت نیروی کار برای وزارت صمت باشد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در سال های اخیر این همکاری نزدیک تر شده است. وزارت صنعت در جلسه های تدوین برنامه های آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای سهم دارد و در این جلسه ها شرکت کرده و برای رفع نیاز واقعی صنعت حضور می یابد. تقاضاهای وزارت صنعت، معدن و تجارت پیرامون تربیت نیروی مهارتی در برنامه های آموزشی مورد نظر قرار می گیرد.
وی تاکید کرد: باید این آموزش ها را در بخش عملی و اجرایی در محیط کار و صنعت وارد کنیم. وزارت صمت 900 شهرک صنعتی که عمدتا صنایع کوچک و متوسط است و همچنین صنایعی بیرون از شهرکت های صنعتی دارد؛ می توان گفت در طول تاریخ حیات صنعت و دانشگاه همچنین مشارکت و رغبتی که امروز وجود دارد، وجود نداشته است.
قبادیان گفت: خیر و برکت این همکاری به دانشگاه و صنعت رسیده و نفع نظام، مردم و کشور در این است. امیدوارم روزی برنامه های آموزشی به سمتی رود که دانشجو یک ترم در محیط صنعت و یک ترم در دانشگاه باشد. صنعت، معدن و تجارت بیش از یک سوم اقتصاد کشور را شامل می شود و امضای چنین تفاهم نامه هایی شاهد شکوفایی هر دو بخش صنعت و دانشگاه خواهد بود.
وی در پایان گفت: با امضای این تفاهم نامه ها تعهدات ما نسبت به هم از امروز آغاز شده و به امید خدا بتوانیم در وزارت صنعت، معدن و تجارت به تعهدات خود عمل کنیم و این اعلام آمادگی را قبلا کرده ایم و از امروز به صورت رسمی این تعهدات شده لذا امیدواریم بتوانیم این مسئوولیت و بار سنگین را پیش ببریم.

کد خبر: 858876
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.