دانشگاه فنی و حرفه‌ای

شنبه 28 فروردین 1400 - 23:02

ماهیت محصولات غذایی با تجهیزات ایران‌ساخت سنجیده شد تا کیفیت تولیدات افزایش یابد

سه‌شنبه 12 اسفند 1399 - 13:58
1

پارسیان بهینه پایش، یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه خدمات کنترل کیفیت مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی است که با بر مبنای استانداردهای ملی و بین‌المللی و به کمک دانش فنی بومی و تجهیزات فعالیت می‌کند.

اعظم برزگر مدیرعامل پارسیان بهینه پایش، با اشاره به فعالیت این مجموعه فناور در ارائه خدمات فناورانه کیفیت‌سنجی حوزه‌های غذایی و کشاورزی، گفت: با کمک آزمایشگاه‌هایی که با تجهیزات پیشرفته و به کمک فعالان دانش آموخته و متخصص، طیف گسترده‌ای از خدمات را برای سنجش کیفیت مواد غذایی از جمله شناسایی عناصر میکروبی، شناخت سموم، پایش کیفیت محصولات تراریخته و عناصر آلاینده باقی مانده در فرآورده‌های کود، آفت‌کش‌ها و سنجش کیفیت بسته بندی محصولات ارائه می‌کنیم.

افزایش کیفیت فرآورده‌ها با سنجش دقیق محصولات

این فعال فناور، به توانمندی کیفیت‌سنجی فرآورده‌های تولیدی شرکت‌های داخلی و نمونه‌های وارداتی اشاره کرد و ادامه داد: کار پایش و کیفیت‌سنجی، در بخش‌های فیزیکوشیمیایی، میکروبیولوژی، سم‌شناسی، تعیین ماهیت، بسته بندی، مولکولی انجام می‌شود.

برزگر، شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع بزرگ و پژوهشگران را عمده‌ترین مخاطب این خدمات دانست و عنوان کرد: آزمون های فیزیکوشیمیایی، با کمک تجهیزات این بخش از مجموعه، تمامی موادغذایی را دربخش شیمی و فیزیکی از جمله میزان رطوبت، پوسیدگی، آفت‌زدگی، کهنگی، عناصر و سموم موجود آنالیز می‌کند.

مدیرعامل پارسیان بهینه دانش، به اندازه­‌گیری و شناسایی میکروارگانیسم­ها در بخش میکروب‌شناسی اشاره کرد و گفت: این مجموعه با استفاده از تجهیزات پیشرفته حوزه میکروب‌شناسی که کالیبره هستند، شناسایی عناصر بیماری‌زا و میکروارگانیسم‌ها را در کم‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد.

وی از ارائه خدمات آزمایشگاهی سم‌شناسی گفت و ادامه داد: کار شناسایی فلزات سنگین، باقیمانده سموم، آفت‌کش‌ها، تعیین ماهیت محصولات غذایی و کشاورزی، به ویژه در حوزه کالاهای وارداتی، از دیگر بخش‌های فعالیت فناوران پارسیان بهینه دانش است.

مدیرعامل پارسیان بهینه پایش از اهمیت آزمون‌های حوزه بسته‌بندی محصولات گفت و افزود: با گسترده شدن روزافزون صنعت مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، بسته‌بندی در کیفیت و سلامت کالا اهمیتی بسیار بالا پیدا کرده است. کیفیت بسته‌بندی محصولات تاثیر مستقیمی بر محیط زیست و سلامتی انسان دارد و بر همین اساس، آزمون‌های این محصولات با هدف پیش‌بینی و اندازه‌گیری برای حذف کالاهای نامرغوب ارائه می‌شود.

مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/

کد خبر: 858880
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.