دانشگاه فنی و حرفه‌ای

شنبه 28 فروردین 1400 - 22:39

آیین کاشت نهال در هفته گرامیداشت منابع طبیعی و روز درختکاری در دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان

چهارشنبه 20 اسفند 1399 - 23:39
1

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان، در آستانه ی فرا رسیدن بهار طبیعت، به مناسبت روز درختکاری و پاسداشت هفته منابع طبیعی، آیین غرس نهال، با حضور دکتر نقدی ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان ،معاونین محترم و جمعی از کارکنان دانشگاه در محوطه ی این دانشگاه برگزار شد.

ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان با بیان اینکه هر روز باید روز درختکاری، حفاظت از جنگل و محیط زیست باشد، افزود: با توجه به اینکه در سال های اخیر با کمبود منابع آبی روبرو هستیم، فرسایش خاک را داریم، شاهد توسعه شهرها و آلودگی اطراف شهرها هستیم؛ همه باید کمک کنند و برای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، حضوری موثر داشته باشند.

دکتر نقدی با بیان اینکه کیفیت فضای سبز تأثیر بسیاری بر سلامت جسم و روان انسان دارد، توضیح داد: کاشت درخت در ایجاد آرامش و آسایش فرد تأثیر مهمی دارد و به‌دنبال آن موجب افزاریش سطح کیفیت زندگی اجتماعی می‌شود؛ چراکه شرط داشتن روح سالم، جسم سالم است و داشتن جسم سالم فقط در محیط سالم نمود می‌یابد و این محیط سالم، با حفظ و ایجاد فضای سبز حاصل می‌ گردد.

وی اضافه کرد: این که چنین حرکت هایی در دانشگاه انجام شود بسیار پسندیده است و دانشگاه به عنوان یکی از دستگاه هایی که در تربیت دانشجویان و آینده سازان کشور نقش دارد، می تواند در انتقال این روحیه و فرهنگ حفظ محیط زیست در بین این قشر تاثیرگذار باشد.

ایشان در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه هدف ما این است که کاشت درختان مثمر را افزایش دهیم، یاد‌آور شد: درختکاری باید به عنوان یک فرهنگ در بین تمامی اساتید، همکاران و دانشجویان نهادینه شود.

شایان ذکر است از آنجا که دستیابی به دانشگاه سبز از اهداف این مجموعه ی دانشگاهی می باشد، به مدد و توفیق الهی هرسال به مناسبت روز درختکاری و با یاد شهداء، طی مراسمی دانشگاهیان این مرکز، به کاشت درختان همت گمارده و بر سعی و تلاش در حفظ و توسعه طراوت و سرسبزی طبیعت تاکید می نمایند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.