دانشگاه فنی و حرفه‌ای

شنبه 28 فروردین 1400 - 22:51

استارتاپ‌ها روش تامین مالی را می‌آموزند و ایده‌های فناورانه به بازار می‌رسد

یکشنبه 24 اسفند 1399 - 10:28
هاردتک

در نشستی مجازی با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نانو روش‌های مناسب تامین مالی به استارتاپ‌های حوزه هاردتک ارائه می‌شود.

در این وبینار که ۲۴ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود، فعالان فناور و خلاق فعال با روش‌های جذب سرمایه آشنا خواهند شد و ایده‌های نوآورانه خود را به مرحله تجاری می‌رسانند.

با توجه به این که یکی از دغدغه‌های اصلی فعالان استارتاپی و خلاق، تامین سرمایه مورد نیاز برای کسب‌وکارهایشان بوده است. بر همین اساس زمینه‌ای فراهم شد تا ایده‌های استارتاپی مبتنی بر فناوری‌های پیشرفته با توجه به اهمیت و حساسیت بیش‌تری که دارند، بتوانند راه و رسم جذب سرمایه لازم را برای تحقق ایده فناورانه و نوآورانه خود بیاموزند.

چالش‌های موجود در روش‌های پیشین برای تجاری‌سازی فناوری‌ها و ابهاماتی که در این نوع از تامین سرمایه وجود دارد، ضرورت توجه به روش‌های نوین جذب سرمایه برای رسیدن ایده به محصول یا خدمت را طلب می‌کند.

راه‌کارهای مختلف و نوآورانه‌ای برای جذب سرمایه در حوزه‌های فناورانه مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای مثال، می‌توان به استفاده صندوق‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر به عنوان یکی از این روش‌ها اشاره کرد. با توجه به ساختار و ماهیت هریک از کسب و کارهای نوآورانه روشی منحصر همان استارتاپ برای تامین سرمایه انتخاب می‌شود و هر یک از روش‌های جذب سرمایه دارای مزایا و معایب منحصر به خود است و نمی‌توان نسخه‌ای یکسان برای تمامی استارتاپ‌ها تجویز کرد.

بر اساس دوره عمر استارتاپ، میزان بودجه مورد نیاز، حوزه فناوری، نرخ دسترسی به سرمایه‌گذاران گزینه‌های تأمین مالی هریک از استارتاپ‌ها تغییر می‌کند.

ارائه روش‌های مختلف جذب سرمایه

دومین وبینار ازمجموعه رویدادهای تأمین مالی، به روش جذب سرمایه اختصاص دارد. این رویداد که توسط کاریز برگزار می‌شود، می‌کوشد تا به توسعه فرهنگ کارآفرینی و نوآوری کشور و پاسخ به نیاز روزافزون استارتاپ‌های داخلی به آموزش‌ها و مبانی کاربردی مدیریت کسب‌وکار کمک کند.

این رویداد با عنوان نحوه انتخاب روش مناسب تأمین مالی برای استارتاپ‌های حوزه هاردتک و پس از برگزاری موفق نخستین دوره با عنوان آشنایی با انواع روش‌های تأمین مالی نوآورانه در جهان و ایران در مورخ ۱۷ اسفندماه برگزار شده و به مرور روش‌های مختلف تأمین مالی و معرفی راهکارهای تأمین مالی نوآورانه در مقیاس جهانی و ملی می‌پردازد.

پس از تجربه موفقیت‌آمیز وبینارهای مختلف از سوی کاریز تحت عنوان «شتاب زمستانه در هاردتک» با عناوین متنوع و کاربردی از نیازهای مختلف استارتاپ‌ها در حوزه فناوری‌های سخت (هاردتک) برگزار می‌شود، تلاشی از سوی کاریز برای کمک به توسعه فرهنگ کارآفرینی و نوآوری در کشور و پاسخ به نیاز روزافزون استارت‌آپ‌های داخلی به آموزش‌ها و مبانی کاربردی مدیریت کسب‌وکار محسوب می‌شود.

در شتاب زمستانه کاریز، ۲۰ رویداد آنلاین با موضوعات منحصربه‌فرد در حوزه فناوری‌های سخت، با شعار پنج دنده تا قهرمانی برگزار می‌شود. این وبینار بخشی از سلسله وبینارهای مالکیت فکری و ثبت اختراع تقویم زمستانه کاریز به شمار می‌رود.

مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

کد خبر: 858942
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.