دانشگاه فنی و حرفه‌ای

شنبه 28 فروردین 1400 - 21:59

توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق به اولویت‌های فناورانه در عرصه بین‌المللی پاسخ می‌گوید

دوشنبه 25 اسفند 1399 - 17:16
1

توانمندی‌های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق داخلی با همکاری ناحیه نوآوری پردیس معاونت علمی به صنایع و فناوری‌های نیکاراگوئه پیوند می‌خورد.

با ایجاد زمینه‌های همکاری‌های فناورانه در عرصه بین‌المللی، ظرفیت‌های ناحیه نوآوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه‌های فناوری و نوآوری، به انعقاد تفاهم‌‌نامه‌ای منجر شد که توانمندی‌های دانش‌بنیان و خلاق کشور در نیکاراگوئه ارائه شود و مسیر تعامل میان شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، فعالان دانشگاهی و پژوهشگران دو طرف را هموار می‌کند.

بر اساس این همکاری که میان ناحیه نوآوری پردیس و شورای علم و فناوری نیکاراگوئه آغاز می‌شود، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فناورانه و نوآورانه دو طرف مورد بررسی قرار گرفت.

این تفاهم‌نامه همکاری که در ادامه بازدید و آشنایی مسئولان حوزه علم و فناوری نیکاراگوئه از ظرفیت‌های نوآورانه ناحیه نوآوری پردیس صورت گرفت، به توسعه محورهای همکاری در زمینه‌های علمی، فناوری، شرکت‌ها و دانشگاهیان می‌انجامد.

پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توسعه زیست‌بوم فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در قالب فازهای ناحیه نوآوری، زمینه را برای فعالیت نوآورانه 5 هزار دانشجو، 20 هزار فعال دانش‌بنیان و خلاق هزار شرکت، 120 میلیون دلار صادرات و 30 هزار میلیارد تومان فروش محصولات ایران‌ساخت فراهم می‌کند.

مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/

کد خبر: 858952
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.